روز ملی کیفیت

همزمان با 18 آبان ماه که مصادف بار روز ملی کیفیت نیز می باشد، با حضور مدیر منابع انسانی شرکت دنا بهریز آلومینیوم در واحد کنترل کیفیت ، از همکاران شاغل در آن واحد تقدیر و تشکر بعمل آمد.

حضور سازمان صدا و سیمای مرکز استان قزوین

حضور نمایندگان صدا و سیمای مرکز قزوین

با حضور نمایندگان محترم سازمان صدا و سیمای مرکز استان قزوین در شرکت دنا بهریز آلومینیوم و انجام گفتگو با کارمندان و مدیران شرکت، ضمن شنیدن مشکلات، دغدغه ها و همچنین ارزیابی ظرفیت حوزه صنعت تولید قطعات خودرو در استان قزوین، مقرر گردید نسبت به انعکاس این گفتگوها در شبکه های استانی اقدام گردد که در ادامه چکیده ای از تصاویر آن را مشاهده میفرمائید.

برگزاری کلاس آموزشی چادر زنی

برگزاری کلاس آموزشی چادر زنی

با پیگیری های واحد آموزش و منابع انسانی شرکت دنا بهریز آلومینیوم و به جهت اعتلای سطح دانش و کارایی کارمندان و کارکنان شرکت در مواقع اضطراری، هماهنگی های لازمه با اداره هلال احمر شهرستان تاکستان بعمل آمد و یک کلاس آموزش عملی در مهرماه به همین منظور برقرار گردید که در ادامه تصاویر منتخب این کلاس آموزشی را مشاهده می نمائید.

گفت و گوی دنیای خودرو با دکتر ترکاشوند

در حاشیه هجدهمین نمایشگاه بین‌المللی قطعات، لوازم و مجموعه‌های خودرو تهران گفت و گویی با دکتر محمدعلی ترکاشوند، مدیرعامل شرکت «دنا بهریز آلومینیوم»  صورت پذیرفت که مشروح آن در ادامه از نظرتان می‌گذرد.

وضعیت تولید در شرکت دنا بهریز آلومینیوم طی سال جاری به چه صورت بوده است؟‌

از ابتدای سال ۱۴۰۲ تاکنون تولید چشمگیری داشتیم و قطعه جدیدی را نیز به سبد محصولمان اضافه کرده‌ایم؛ سرسیلندر موتور Z۲۴ (وانت‌نیسان) که برای پیشرانه‌های انژکتوری و نیز کاربراتوری است. بدین‌ترتیب، علاوه‌بر سرسیلندر پیشرانه XU۷، این قطعه را نیز ماشین‌کاری و تولید کرده‌ و برای اخذ تاییدیه‌های لازم به شرکت مگاموتور ارسال کرده‌ایم که در همین هفته مراحل پایانی آن طی می‌شود و احتمال عرضه این محصول به خط تولید مگاموتور نیز وجود دارد.

آیا کاهش تولید خودروسازان در مقاطعی از سال جاری، مانع رشد تیراژ دنا بهریز بوده است؟

از آن‌جا بیشترین تمرکز ما بر بازار افترمارکت و لوازم یدکی است، افت مقطعی تولید خودرو بر روند روبه‌رشد تیراژ ما تاثیر منفی نداشته است و همچنان مشتریان خود را در این بازار داریم. به‌ویژه آن‌که با توجه به کیفیت مطلوب و بالای محصولاتمان، موفق به جلب رضایت و وفاداری مشتریان شده‌ایم.

چه محصولاتی را با خود به نمایشگاه هجدهم قطعات آورده‌اید؟

سرسیلندر XU۷ و سرسیلندر نیسان را در دو ورژن مونتاژی و غیرمونتاژی در این نمایشگاه در معرض بازدید قرار داده‌ایم.

شرکت دنا بهریز انواع سرسیلندر خودرو را به روش ریخته‌گری و ماشین‌کاری برای پیشرانه‌های مختلف خودروهای ایران‌خودرو و سایپا اعم از تک‌سوز و دوگانه‌سوز تولید کرده و به خطوط تولید خودروسازان و بازار لوازم یدکی ارائه می‌کند. راه حل شما برای حفظ کیفیت و ارتقای این محصول چه بوده است و با چه سازوکاری بر کیفیت محصولات خود نظارت دارید؟

همواره تلاش کرده‌ایم روند اصلاح، بهبود و ارتقای کیفی محصولات خود را به‌طور مستمر ادامه دهیم و مشکلاتی مانند نشتی را که در ابتدای کار با آن مواجه بودیم، با افزودن ماشین‌آلات تست و واترتست به مجموعه خود برطرف کردیم، درحال‌حاضر حتی کمتر از نیم‌درصد هم در بازار محصول برگشتی نداریم. برای حفظ این سطح کیفی نیز باتوجه به تکمیل خط ماشین‌کاری و ماشین‌آلات جدیدی که در حال اضافه‌شدن به مجموعه است، در حال بررسی تولید سرسیلندر برای خودروهای پرتیراژ بازار مانند پراید و تیبا در قالب همکاری با شرکت مگاموتور هستیم.

درحال‌حاضر چه سهمی از بازار بزرگ سرسیلندر در اختیار شرکت دنا بهریز است؟

تا پیش از این، سهم بازار ما ۷درصد بود اما با برنامه‌هایی که تدوین و اجرا کردیم، این سهم را با افزایش بیش از دوبرابری در سال جاری به ۱۵ درصد رساندیم و سبد محصولمان نیز متنوع‌تر از قبل شده است.

بر این اساس برنامه‌ریزی‌ها برای کسب سهم بازار ۲۰درصدی را انجام داده‌ایم. البته اقدامات لازم در این زمینه در دست اجراست و در آینده نزدیک می‌توانیم سهم بازار خود را در بازار سرسیلندر کشور به ۲۰درصد برسانیم. در این راستا، علاوه‌بر مگاموتور، مذاکراتی را هم با شرکت ایساکو و ساپکو برای تولید سرسیلندر محصولات جدید ایران‌خودرو آغاز کرده‌ایم.

آیا برای تامین سرسیلندر برای خودروهای مونتاژی نیز برنامه‌ای داشته‌اید؟

ما در حوزه خودروهای چینی، مذاکراتی را با شرکت کرمان‌موتور برای تولید سرسیلندر خودروهای JAC داشتیم و نمونه‌هایی را برای بررسی و انجام فرآیند مهندسی محصول به این خودروساز بخش خصوصی ارائه کرده‌ایم و در انتظار اخذ تاییدیه‌های لازم برای ادامه کار هستیم.

باتوجه به برنامه جهانی برقی‌سازی خودروها و کنار گذاشتن موتورهای درون‌سوز که در دهه‌های بعد به ایران هم خواهد رسید، بازار قطعات موتورهای احتراقی را به بخش افترمارکت محدود خواهد کرد. در بلندمدت چه تغییراتی را در سبد محصول قطعه‌سازان داخلی همچون دنا بهریز آلومینیوم شاهد خواهیم بود؟

باتوجه به سطح بالای تولید خودروهای غیربرقی موجود در کشور که حدود ۲۴میلیون دستگاه برآورد می‌شود، دستکم تا هفت سال آینده ترکیب تقاضای بازار شاهد تغییری نخواهد بود. اما با این‌حال، براساس حیطه فعالیتمان که ریخته‌گری و محصولات آلومینیومی است،‌ راه ما برای ورود به دیگر محصولاتی که بازار در آینده متقاضی آن خواهد بود، باز است.

بازدید فرماندار محترم شهرستان تاکستان

بازدید فرماندار محترم شهرستان تاکستان

بازدید فرماندار محترم شهرستان تاکستان جناب آقای مهندس حسینی و هیئت محترم همراه از اداره جات امور مالیاتی، کار و صمت در آبان ماه 1402

بازدید مدیران ارشد هلدینگ

بازدید مدیران ارشد هلدینگ فرزانگان فارس نیکو از شرکت دنا بهریز آلومینیوم

حضور جناب آقای دکتر دارابی مدیرعامل محترم هلدینگ فرزانگان و هیئت همراه که به منظور بازدید طرح ها و پروژه های تکمیل شده و همچنین در دست اقدام در تاریخ 25 مهر ماه از شرکت دنا بهریز آلومینیوم انجام پذیرفت.